hostel

Warszawski Ośrodek Interwencji prowadzi całodobowy Hostel dla osób doświadczających przemocy w rodzinie oraz innych osób znajdujących się w sytuacji kryzysowej wymagającej czasowego pobytu poza miejscem zamieszkania.

Hostel WOIK jest jednym z niewielu miejsc w Warszawie, gdzie po pomoc można zgłosić się przez całą dobę i bez skierowania. Przyjęcie do Hostelu zawsze poprzedza konsultacja z pracownikiem Działu Interwencji Kryzysowej.

Pracę z osobami przebywającymi w Hostelu opieramy o kontrakt socjalny i dążymy do jak najszybszego usamodzielnienia poprzez uruchomieniu zasobów wewnętrznych i zewnętrznych. Mieszkańcom oferujemy stały dostęp do pomocy psychologicznej i poradnictwa socjalnego. Mogą korzystać także z konsultacji z prawnikiem i lekarzem psychiatrą.

Lokalizacja

Hostel zlokalizowany jest na Ursynowie przy głównej siedzibie WOIK. Przystanek autobusowy WTM znajduje się w odległości około 600 m. Dojazd do Centrum Warszawy zajmuje około 1 godziny.

Pokoje

Dysponujemy 60 miejscami w pokojach wieloosobowych. Każdy pokój wyposażony jest w szafy, biurko, krzesło, łóżka piętrowe lub pojedyncze.

Udogodnienia

Osoby przebywające w Hostelu mogą korzystać ze wspólnej łazienki, kuchni i jadalni wyposażonych w podstawowe sprzęty. Do dyspozycji jest także pralka.

Teren wokół budynku

Na terenie Ośrodka znajduje się ogród, boiska do gry w piłkę nożną i koszykówkę oraz plac zabaw. Teren jest monitorowany.

Regulamin

Nie zapewniamy wyżywienia, opieki nad dziećmi, środków czystości i higieny oraz pomocy finansowej.

Sprawdź gdzie świadczymy te usługi:

Skip to content